Testování na koronavirus


Klinická kriteria hodnocení onemocnění COVID-19:
Horečka nad 37,5, kašel., dušnost – alespoň jedno kriterium.
Volejte praktického lékaře nebo od 17 hodin LPS. Možno i KHS 312 292 011, nebo linku 1212. Linku 155 nebo 112 jen v případě ohrožení života.

Pokud je testování indikováno lékařem nebo KHS je také hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Doporučení pošleme mailem nebo sms, nebo vyzvedne rodič osobně.

V případě zájmu neindikovaných osob k testování ze strany hygienika či lékaře, mohou se obrátit na jakoukoliv z uvedených laboratoří, které prošly externím hodnocením kvality. Takový test je zpoplatněn dle ceníku dané laboratoře. „V situaci, kdy se zvyšuje počet případů i riziko šíření onemocnění, je v našem zájmu umožnit občanům se nechat vyšetřit i v případě, že k tomu nejsou indikováni. LABORATOŘ JE NUTNO NEJPRVE KONTAKTOVAT TELEFONICKY.

Seznam laboratoří pro vyšetřování původce COVID-19:

Nemocnice Kladno

Od neděle 15.3.2020 od 8:00 hodin ráno bude v Oblastní nemocnici Kladno na parkovišti před Niederleho pavilonem zprovozněno odběrové místo pro pacienty s podezřením na nakažení koronavirem.

Odběrová ambulance je vyhrazena POUZE pacientům, kterým to po telefonické konzultaci doporučila Krajská hygienická stanice přes telefonní linku 112! Odběrové místo bude ve standardním režimu fungovat od pondělí do neděle od 7:00 do 19:00 hodin.


Komentáře jsou uzavřeny

© Mudr. Hana Plavkova - ordinace pro deti a dorost | XHTML | CSS Design kristina.cz Vytvořeno v Textpattern